Co máme na čepu: Grasel

Dovolte nám vzít vás na toulku historií. Historií, kterou můžete aktuálně ochutnat v naší restauraci – do bohatých dějin pivovaru Grasel. Vznikl už v 16. století v nejzápadnější moravské obci Český Rudolec nedaleko Jindřichova Hradce. Podle pečlivě vedených záznamů se zde pivo vařilo už v roce 1539.

Pevné a tradiční základy

Současný pivovar Grasel staví na tradičních základech od svého vzniku v roce 2015, kdy se stal prvním novodobým pivovarem v oblasti České Kanady. V moderně vybaveném pivovaru vaří spodně i svrchně kvašená piva (o těchto i dalších rozdílech a typech vaření piva si povíme zase příště), ležáky i speciály. Všechna piva z pivovaru Grasel jsou nefiltrovaná a nepasterizovaná, můžete si tak být naprosto jisti, že cenné vitamíny, minerály a hlavně chuť a říz není ovlivněna žádným nepřirozeným zásahem.

Pivovar sám sídlí v budově zrekonstruované historické kovárny a podstatná část jeho vybavení (varny - mladinové kádě a scezovací káď) je umístěna přímo v pivnici pivovarnického penzionu, který je nedílnou součástí celého areálu pivovaru Grasel. Jestli hledáte tip na výlet, kde se o vás postarají jak po pivní stránce, tak té rekreační, tohle je to pravé místo. Pivovarnický penzion nabízí jak ubytování, tak wellness, pivní lázně a k tomu všemu nedaleký zámek, kterému se ne nadarmo přezdívá Malá Hluboká.

 

Tak se stavte ochutnat kus poctivého pivovarnického řemesla, které vám do půllitru načepujeme v naší restauraci Okruh. Budeme se těšit a už vám držíme místa!